niedziela, 29 listopada 2015

Recenzja książki: "Harry Potter i Insygnia Śmierci"!


Witam! Mam dla was nową recenzję, a mianowicei Harry'ego Pottera i Insygnia Śmierci. Zaczynamy!

Imię i nazwisko autora: Joanne Katherine Rowling
Tytuł książki: "Harry Potter i Insygnia Śmierci"
Tytuł oryginału: Harry Potter and  Hallows


Opis książki:
Po śmierci Dumbledore'a Zakon Feniksa wzmaga swoją działalność, próbując przeciwstawić się coraz potężniejszym siłom śmierciożerców. Harry wraz z przyjaciółmi opuszcza Hogwart, by odnaleźć sposób na pokonanie Voldemorta. Wyprawa ta pełna niepewności i zwątpienia najeżona jest niebezpieczeństwami, a co gorsza nikt nie wie, czy zakończy się sukcesem i czy wszyscy dotrwają do jej końca.

Dlaczego Dumbledore nie pozostawił Harry`emu czytelnych wskazówek? Czy przeszłość nieżyjącego dyrektora kryje jakieś niezwykłe tajemnice? Jaką rolę odegra Snape przy boku Voldemorta? Czy Harry`emu uda się dotrzeć do najważniejszych miejsc i faktów dotyczących jego rodziny?

Siódmy tom przygód Harry`ego Pottera jest już ostatnią częścią cyklu i - jak spodziewają się czytelnicy - przynosi odpowiedzi na wszystkie istotne dla potteromaniaków pytania.

~Lubimy czytać~


 Gdy Harry kończy siedemnaście lat pozbywa się namiaru- dzięki temu Ministerstwo już nie wie gdzie jest i co robi. Może wyruszyć na poszukiwanie przedmiotów, które mogą zniszczyć duszę Tego- Którego- Nie- Można- Wymawiać. Wraz z Ronem i Hermioną muszą zmierzyć się z przeciwnościami losu. Nie wiedzą czy wyjdą z tego cało. Ministerstwo upada- już nie można na nie liczyć. Nie mogą wrócić do Hogwartu. Władzę powoli przejmuje Voldemort. Każdy ich krok musi być przemyślany. Nie mogą wpaść w ręce Śmierciożerców. Czy trójce przyjaciół uda się wyjść z tego cało? Pokonają Voldemorta? Czym są Insygnia Śmierci, czego szuka Harry? Kto straci życie poswięcając się za Hogwart i chłopca, który ma ich wybawić od Sami- Wiecie- Kogo? Przeczytajcie Harry'ego Pottera!


Harry Potter jest znaną książką na całym świecie. Podbija sercia dzieci, a nawet dorosłych. To dzięki Harry'emu dzieci zaczynają lubić ksiażki. Przyznajcie się- chcielibyście w wieku jedenastu lat dostać sowę z listem z Hogwartu. Tak jest również ze mną. Marzę o tym. Wyrywam się od rzeczywistości czytając ksiażki, ale Harry jest zdecydowanie moją ulubioną serią. Insygnię tak samo jak wszystkie części o młodym czarodzieju czytałam dwa razy. Nawet nie poczułam tego, że wróciłam do niej. Tylko zna się fabułę. Moim zdaniem J.K Rowling jest genialną pisarką i jej książki są fantastyczne. Podbiła serca młodych czytelników- w tym mi. Insygnię czytało się bardzo przyjemnie, ale inaczej. Nie było przygód w Hogwarcie. Brakowało mi tego, ale to Harry Potter! Każda część jest genialna. Tak samo było z ostatnią częścią o Chłopcu, który przeżył. Takie dziwnie uczycie gdy historia ukochanej książki kończy się po raz drugi. Podsumowując "Harry' ego Pottera i Insygnia Śmierci" oceniam ponad skalę:
Ocena 11/ 10.
A wy czytaliście Harry'ego? Podobał wam się? Podzielcie się tym w komentarzu!Ja kończę,  na razie :) 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy komentarz na moim blogu, dzięki Wam mam więcej chęci na dodawanie postów :)