wtorek, 6 września 2016

Recenzja książki: Kroniki Rodu Kane Czerwona Piramida- Rick Riordan

Ta wyświechtana Piramida przekazywana z rąk do rąk :D
Imię i nazwisko autora: Rick Riordan
Tytuł książki: Kroniki Rodu Kane Czerwona Piramida
Tytuł oryginału: The Kane Chronicles The Red Pyramid
Liczba stron: 543
Tom: 1
Trylogia: Kroniki Rodu Kane
Wydawnictwo: Galeria Książki
Opis książki:

Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy. Dziewczyna mieszka z dziadkami w Londynie, jej brat natomiast podróżuje po świecie z ojcem, wybitnym egiptologiem doktorem Juliusem Kane. Pewnej nocy doktor Kane zabiera Cartera i Sadie na „eksperyment naukowy” do British Museum, w nadziei że uda mu się z powrotem połączyć rodzinę. Zamiast tego jednak uwalnia egipskiego boga Seta, który skazuje doktora na wygnanie, a jego dzieci zmusza do ucieczki. Wkrótce Sadie i Carter odkrywają, że budzą się wszyscy bogowie Egiptu, a najgorszy z nich – Set – chce zniszczyć rodzinę Kane. Aby go powstrzymać, dzieci muszą podjąć niebezpieczną podróż po całym świecie. Będzie to zadanie, które przybliży je do prawdy o rodzinie i ujawni jej powiązania z tajnym stowarzyszeniem istniejącym od czasów faraonów.

~Lubimy czytać~

Carter i Sadie to rodzeństwo. Nie mieszkają jednak razem. Po śmierci mamy Carter wraz z ojcem zwiedza świat, ogółem żyje na walizkach, jego młodsza siostra natomiast mieszka w Londynie wraz z dziadkami. Spotykają się dwa razy do roku. W Wigilię nadszedł ten dzień, spotkanie, zabiera rodzeństwo do muzeum (nie widzieliśmy się pół roku, wiecie ponudzimy się w muzeum, będzie fajnie, mówię Wam, za pół roku powtórka!) Jednak tam dzieję się dziwna rzecz. Ojciec uwalnia ognistego boga Seta, który w Dni Demonów, a właściwie jego urodziny (nie daliście mi kucyka w prezencie, zniszczę Wam świat buhaha). Rodzeństwo musi przeżyć niebezpieczną podróż, gdzie uczy się rozwijać swoją zdolność magii. Czy im się uda? Musicie się dowiedzieć sami!

Czerwona Piramida to książka, dzięki, której zaczęłam zbierać powieści na półce, to również pierwsza styczność z Riordanem. Jak byłam młodsza miałam mniejsze wymagania do książek, wydawało mi się, że ta powieść to cud miód i malinki. Jednak teraz powiem Wam szczerze, że książka nie zafascynowała mnie tak jak to było za pierwszym razem. Podobała mi się oczywiście, jednak to nie to samo co kiedyś. Jeśli porównać Czerwona Piramidę, a Apolla i Boskie Próby to widać jak bardzo duży autor osiągnął postęp literacki.

Podsumowując Czerwona Piramida, nie była złą książkę, jednak nie najlepszą, jedna
k dla tych co nie są jakoś wymagający to bardzo polecam!

Ocena: 6,5 - 7/ 10

Ulubiony cytat:

"Papirus był tak gruby i twardy, że zaczęłam się zastanawiać, czy ci nieszczęśnicy używali też papirusu toaletowego"

Książka bierze udział w wyzwaniu:
PRZECZYTAM TYLE ILE MAM WZROSTU:
Grubość: 3,8 cm.
Mój cel: 159 cm.
Pozostało: 89,5 cm.

4 komentarze:

 1. Zaczęłam czytać tę książkę, ale ją odłożyłam, bo w sumie niespecjalnie mi się spodobała :/
  Pozdrawiam
  Tutti

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja teraz chciałam ją odłożyć, jednak się powstrzymałam i stopniowo zaczęłam się wciągać ;)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Hello Justyn, I am following you, now it is your time to return favor.
  Overpowered

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz na moim blogu, dzięki Wam mam więcej chęci na dodawanie postów :)