niedziela, 1 lutego 2015

Moja Pierwsza recenzja! "Ulysses Moore. Wyspa Masek"

Autor: Pierdomenico Baccalario
Tytuł książki: "Ulysses Moore. Wyspa Masek"
Oryginalny tytuł: "Ulysses Moore. L 'isola delle Maschere"
Liczba stron: 279
Opis książki:
Jason, Julia i Rick są gotowi do kolejnej podróży: Peter Dedalus, jedyny człowiek, który może im pomóc w odnalezieniu Pierwszego Klucza, przekroczył Wrota Czasu i ukrywa się w Wenecji z XVIII wieku. Perfidna Obliwia Newton jest już na jego tropie, więc dzieci muszą działać szybko - trzeba odnaleźć tajemniczego Czarnego Gondoliera i trafić na Wyspę Masek, której nikt, oprócz niego nie zna.
                                                                                              ~opis autora~


Na początku chcę napisać (jeśli ktoś nie zna tej serii), że to  4 część serii, wiem, że nie po kolei, ale  zrecenzuję również poprzednie trzy tomy ;)
 
 Fabuła książki jest dość prosta 12-letni Rick i 11-letnie rodzeństwo Covenant muszą przejść przez wrota czasu do 18- wiecznej Wenecji, żeby znaleźć Petera Dedalusa, ale musi być zły charakter czyli tym razem Obliwia Newton, która wyprzedza trójkę dzieciaków. Dowiadujemy się trochę o Kilmore Cove i o rodzie Moore. Czy dzieci
znajdą Petera Dedalusa? Kim jest Czarny Gondolier? Co otwiera Pierwszy Klucz? Może będzie nowa para? Sami się przekonajcie sięgając po tą wspaniałą serię.
Książka jest bardzo dobra. Lekkie pióro autora powoduje, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Pomysł tej książki jest dobry te wszystkie klucze i wrota, zagadki do rozwiązania. Nie można oderwać wzroku od tej pięknej oprawy graficznej. Podoba mi się zakończenie w niespodziewanym momencie, aż chce się sięgnąć po kolejne tomy.
Seria w Polsce ma 13 części (we Włoszech już 14) Zapewne wydaje wam się, że to dużo, ale gwarantuje wam nim się obejrzycie skończycie całą serię. Daję panu Baccalario  duży plus. Ta seria wręcz podbiła moje serce. Polecam ją wam bardzo, mam nadzieję, że kolejne części  będą tak samo dobre jak poprzednie.
                                                          Ocena: 10/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz na moim blogu, dzięki Wam mam więcej chęci na dodawanie postów :)