czwartek, 23 lipca 2015

Recenzja "Igrzyska Śmierci Kosogłos".


Hej!

Przychodzę do was z nową recenzją, a mianowicie z recenzją "Kosogłosa", czyli ostatniej części trylogii "Igrzysk Śmierci". Zaczynamy!


Autor: Suzanne Collins
Tytuł kisążki: "Igrzyska Śmierci Kosogłos"
Oryginalny tytuł: "The Hunger Games Mockingjay"
Opis książki: Katniss Everdeen przeżyła Ćwiercwiecze Poskromienia, ale jej dom w odwecie został     zniszczony przez Kapitol. Teraz mieszka z matką i siostrą w Trzynastce- legendarnym podziemnym dystrykcie, który szykuje się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss mimo oporów zgadza się zostać Kosogłosem- symbolem walki przeciw kapitolińskiej tyranii. Zadanie to nie będzie łatwe, gdyż musię się zmierzyć nie tylko z żołnierzami prezydenta Snowa, ale i z własnymi rozterkami.
            ~od wydawcy~

Peeta został porwany przez Kapitol. Musi się bronić nie siłą, ale słowami. Katniss musi udawać, że wszystko jest w porządku, ale w rzeczywistości tak nie jest. W Trzynastce jest wszystko czego im trzeba, ale nie mogą pogodzić sie z tym, że ich Dystrykt został zniszczony. Katniss i Gale chcieliby się z niego wyrwać, w jednej części im się to udaje, mogą wychodzić łowić zwierzynę, ale muszą być ostrożni bo bombowce mogą nadejsć w każdej czwili. Peeta nie siedzi zbyt długo w Kapitolu. Wraca do Trzynastki razem z Johanną dzięki pomocy żołnierzy zaginionego dystryktu. Jedno jest pewne: już nie są tacy jak dawniej. Peeta zamiast kochać Katniss- chce ją zabić. Czy uda się Peece wrócić do dawnego stanu? Co stanie się z prezydentem Snowem? Czy głównej bohaterce uda się ujść z życiem lub ktoś jej bliski ucierpi. Przeczytajcie "Kosogłosa, dowiecie się wszystkiego! 

Cała trylogia "Igrzysk Smierci" mnie urzekła. Była wciagająca na swój sposób. Kosogłos urzekł mnie dogłębnie. Czułam się jak Katniss, która musiała się uporać z władzą Kapitolu. Jest to bardzo poważna książka, zreszta jak cała trylogia. Z każdą stroną chcesz więcej i zrywasz nieprzespane noce z przygodą Katniss- tytułowego Kosogłosa. Dziwisz się, że już ja skończyłeś. Niektóre sceny ciskały łzy w oczy. Z całego serca polecam wam całą trylogię wspaniałej pisarki Suzanne Collins. Zakochałam się w Kosogłosie i będę czekać na drugą część filmu, gwarantuję, że będzie dobry, ale nie tak samo jak książka. Kosogłosa oceniam na zasłużone 10/10. 
A jak wam podobał się Kosogłos? Podzielcie się tym w komentarzu. Ja się z wami żegnam.


SPOJLERY! CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIELNOŚĆ!
 • Johanna Manson uzależni się od morfaliny- środka przeciwbólowego.
 • Siostra Katniss- Prim zginie poprzez spadające bomby.
 • Przy tym także ucierpi Katniss- jej skóra będzie płonać i będzie musiała uważać żeby jej nie podrażnić.
 • Przez śmierć siostry będzie miała problemy psychiczne i do nikogo nie powie ani słowa.
 • Pierwszy raz odezwie się do  prezydenta Snowa.
 • Prezydentem oficjalnie została Coin, ale nie pocieszyła się tym za długo.
 • Katniss miała jedną strzałą zabić Snowa, ale nie zabiła go- zabiła Coin.
 • Prezydentem została Paylor.
 • Peeta i Katniss mieli

  dwójkę dzieci, dziewczynkę Willow i chłopca Rye.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz na moim blogu, dzięki Wam mam więcej chęci na dodawanie postów :)