czwartek, 16 czerwca 2016

#4 Liebster Blog Award!


Hej!
I oto kolejna nominacja do LBA. Teraz przez Wioletę z bloga Zapoczytalna To chyba druga nominacja od Ciebie, ale bardzo dziękuję ;) A więc Let's go!

1. Czy w przyszłości chciałabyś zamieszkać w innym kraju?

Oczywiście, że tak. Chciałabym zapewnić sobie jak i moim dzieciom, itd. lepsze życie. W Polsce nie jest tak idealnie. Będąc w Niemczech zauważyłam bardzo duże zmiany. Domy, drogi, lepsze nastawienie ludzi... Wiadomo Polska to kraj, który przeżył dwie wojny i dlatego taki jest, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Dużo osób nie pokłada w niego przyszłości.

2. Możesz zmienić bieg wydarzeń w swojej ulubionej książce. Co by to było?

Hmm... Gdybym coś zmieniła to ta powieść potoczyłaby się zupełnie inaczej. Chyba wolałabym zostawić wszystko jak jest. Nie chcę nic zmieniać w żadnej z moich ulubionych powieści.

3. Czego najbardziej żałujesz w swoim życiu?

Wiesz co? Dobre pytanie. Może tego, że nie urodziłam się jeszcze wcześniej. Wtedy nie było komputerów, telefonów. Wtedy spotkania z przyjaciółmi to było niezapomniane przeżycia. Teraz ludzie są uzależnieni i nie odrywają od tego wzroku. I te wszystkie słodycze, które zostały wycofane z obiegu. Inne smaki jedzenia, mniej chemii. To było dobre życie. Pamiętam je z dzieciństwa. 

4. Znienawidzony przedmiot szkolny?

Może fizyka. Nie nienawidzę tego przedmiotu, po prostu go nie lubię i nie rozumiem. Nie mam nic do nauczyciela po prostu ten przedmiot mi nie podchodzi. 

5. Czy wiążesz z książkami swoją przyszłość? 

Wydaje mi się, że tak. Mam zamiar dalej je czytać, jednak w planach mam napisanie własnej powieści, jednak nie wiem kiedy to nastąpi. Najważniejsze jest to, żebym najpierw znalazła pomysł.

6. Okazuje się, że cały świat atakują obcy. Co robisz?

Wydaję mi się, że najpierw chowam się z rodziną w piwnicy, gdzie wcześniej zmagazynowałam zapasy i broń. Jeśli mnie znajdą pozostaje mi tylko walczyć.

7. Jakimi trzema słowami opiszesz siebie?

Powiem krótko: zwariowana, pomysłowa, marzycielska ;)

8. Czego nigdy w życiu byś nie zrobiła?

Powiem drastycznie. Zabiła lub co gorsze maltretowała zwierzę. Bardzo kocham zwierzęta i jak słyszę o tych co robią takie okropności mam ochotę wykręcić takim zbrodniarzom łby.

9. Ulubiony gatunek książek?

Zdecydowanie fantastyka. Te wszystkie postacie, światy. Chciałabym tam istnieć, jednak mogę tylko pomarzyć nad stronami książki.

10. Książka, która wywołała u Ciebie łzy?

Ostatnim razem była to Złodziejka Książka. Powieść piękna. Jednak bardzo płakałam przy chyba czwartej powieści FNiN 
 (SPOJLER!)
Gdy babcia Felixa umiera. Kocham moją babcię ponad wszystko i pomyślałam o niej, że nie jest już młoda i na każdego przyjdzie czas. Kochajmy nasze babcie póki są.

11. Czy zamierzasz zabrać ze sobą książki na podróże wakacyjne? Jeśli tak, to jakie?

Dobra teraz już coś przyjemnego. Tak,. oczywiście to zrobię, gdy pojadę do mojej cioci, która jest większym miłośnikiem książek ode mnie i razem tam czytamy. Trzeba wziąć kilka powieści, ponieważ na jednej nie poprzestanę. Co do tytułów nie mam pojęcia. Biorę to co aktualnie będę czytać.

I to na tyle. Teraz moje pytania.

1. Masz do wyboru trzy skrzynie. W czarnej jest nieśmiertelność bez miłości, w drugiej, czyli niebieskiej miłość do końca dni, jednak już bez długowieczności, a w trzeciej, zielonej normalne życie, z losem nieznanym przez nikogo, jednak z nieskończoną ilością książek. Którą skrzynię wybierasz?
2. Lubisz książki spokojne czy dynamiczne?
3. Najdziwniejsze zwierzę, które kiedykolwiek spotkałeś/ spotkałaś?
4. Ulubiona przekąska.
5. Jaka jest Twoja zakładka w tym momencie?
6. Co aktualnie czytasz?
7. Co myślisz o zachowaniu dzisiejszej młodzieży?
8. Które łamańce językowe potrafisz wypowiedzieć dość sprawnie?
9. Najgrubsza książka jaką kiedykolwiek przeczytałaś/ przeczytałeś?
10. Najnudniejszy gatunek literacki, według Ciebie?
11. Ile najdłużej potrafisz przespać?

I to już koniec, możemy już iść, jesteśmy wolni... A tak na poważnie to na tyle.  Już naprawdę nie wiem kogo nominować, więc zapraszam wszystkich, którzy chcą wykonać ten LBA. Pod tym postem dodajcie link, chętnie wejdę i skomentuję :) A teraz na razie!

8 komentarzy:

 1. Super tag :D
  Szkoda, że chcesz wyjechać do Niemiec, no ale każdy ma wybór i może zrobić co chce ;) Ja nie wyobrażam sobie życia na stałe w innym kraju niż Polska.
  Od liceum fizyka mi też jakoś średnio podchodzi, kiedyś było lepiej. Na szczęście właśnie kończę pierwszą klasę liceum i od następnego roku już nie mam fizyki w szkole :D
  Życzę powodzenia w napisaniu powieści, zacznij pisać jak najszybciej ;) Ja swoją już piszę i pisze jeszcze inne rzeczy, i też chcę kiedyś to wydać i być na stałe pisarką :)
  Pozdrawiam *.*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niemcy bardzo mi się podobają. Teraz nie wyobrażam sobie bez nich wakacji. Sama chciałabym zostać na stałe pisarką. Ci wszyscy fani, którzy będą ciekawi kontynuacji... Trzeba zacząć jak najszybciej.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. W Niemczech faktycznie życie wygląda trochę inaczej, ale ja chyba nie wytrzymałabym z niemieckim językiem, który mnie drażni ;P Chętnie wyjechałabym gdzieś, gdzie jest cieplutko, bo nie przepadam za polskim klimatem...
  Pozdrawiam :D
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, niemiecki jest dość drażniący, jednak gdy byłam na wymianie, przebywałam dwa tygodnie na wakacjach w ty kraju to przyzwyczaiłam się, a nawet go polubiłam.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Ja właśnie nie chciałabym wyjeżdżać z Polski - owszem, nie jest tu najlepiej, jednak nie wyobrażam sobie mieszkać gdzie indziej. Mój tata mieszka w Holandii i większą część wakacji spędzam u niego - jego dom jest akurat w takiej polskiej dzielnicy, ale i tak brakuje mi szyldów w rodzimym języku na sklepach czy polskiego ulicznego gwaru :D Chyba mieszkanie za granicą nie jest dla mnie.
  Kiedyś moim marzeniem było zostanie pisarką, ale ostatnio z niego zrezygnowałam na rzecz podróży po świecie w hippisowskim mini-busie xD
  Buziaki, Lunatyczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama gdy jestem za granicą to trochę mi tego brakuje i gdy wjeżdżam do Polski to czuję ulgę na widok polskich sklepów. Dość ambitny cel ;) Może zabierzesz mnie ze sobą? :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Ciekawe odpowiedzi! Ja sam chciałbym mieszkać w Polszy, jednak jakiś czas chciałbym pomieszkać w Wielkiej Brytanii, Francji i Rosji. Po prostu, żeby zobaczyć jak tam jest.

  Pozdrawiam!
  http://subiektywniekrystix.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo chciałabym odwiedzić WK na szczęście mam tam ciocię, która mieszka jakąś godzinę drogi do Londynu. Muszę tam się w końcu wybrać.
   Pozdrawiam!

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz na moim blogu, dzięki Wam mam więcej chęci na dodawanie postów :)