środa, 30 grudnia 2015

Recenzja książki "Każdego Dnia"- David Levithan

Imię i nazwisko autora: David Levithan
Tytuł książki: Każdego Dnia
Tytuł oryginału: Every Day
Seria: Uwaga Młodość
Liczba stron: 256
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Opis książki:

Każdego dnia szesnastoletni A budzi się - bez ostrzeżenia - w innym ciele i w innym miejscu.

A pogodził się ze swoim wyjątkowym losem, ustalił nawet zasady, których stara się przestrzegać. Nie angażować się. Nie rzucać się w oczy. Nie mieszać w cudzym życiu.

Aż do pewnego poranka, kiedy A budzi się w ciele Justina i poznaje jego dziewczynę, Rhiannon. Od tej chwili przestają obowiązywać wszelkie reguły, bowiem A wreszcie znalazł kogoś, z kim pragnie być – każdego dnia, bez wyjątku.
 ~Lubimy czytać~A (ustalił, że jego imię będzie zaczynało się od pierwszej litery alfabetu) nie wie kim tak naprawdę jest. Każdego dnia otwiera oczy i dostrzega siebie w innym ciele. Nie budzi się w ciele czterdziestoletniego faceta, tylko zawsze w ciele rówieśnika. Pewnego dnia jest Justinem. Od początku wie, że jest zepsuty. Wie, że nie potrafi uszanować swojej dziewczyny. Od razu można poznać, że to typowy cwaniaczek. Gdy A dostrzega Rhiannon serce mu zamiera. Chce podarować jej dzień, jaki Justin jej nie podarował. Chce z nią być. Musi nagiąć reguły i od zawsze być u jej boku. Wie, że tak nie może się stać...

Chyba każdy chciał znaleźć się w ciele innej osoby. Mógłby zobaczyć jak wygląda poranek innego człowieka. Ten pomysł bardzo mi się spodobał. Z autorstwem Levithana miałam doczynienia tylko raz, a mianowicie w Willu Graysonie. Książka mi się podobała tylko styl był trochę wulgarny, no ale trzeba w jakiś sposób przyciągnąć uwagę nastolatka
. W tym przypadku tak nie było. Miejscami te dni i zmiana osobowości trochę mnie nudziła, ale ogólnie książka podobała mi się i pomysł na nią był naprawdę super.

Podsumowujac "Każdego Dnia" to dobra kiążka, ale nie genialna. Mogę wam ją polecić jeżeli chcecie spędzić czas nad miłą lekturką. Jeżeli nadarzy się taka okazja kupię sobię drugą część.
Ocena: 7/10
Czytaliście "Każdego Dnia"? Zgadzacie się ze mną czy wręcz przeciwnie? Podzielcie się opinią w komentarzu! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz na moim blogu, dzięki Wam mam więcej chęci na dodawanie postów :)